#41
soulto

Η βάσανος (μου) με τις ετικέτες συνεχίζεται... Ψάχνω π.χ. να βρω τις ετικέτες για καταλήξεις. Γράφω "καταλ." ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΟΛΕΣ, ώστε να διαλέξω.
wtf;

#42
vikar

Άμα γράψεις "καταλ." λογικά δέν πρέπει να σου εμφανίσει τίποτα λόγω της τελείας. Δοκίμασε χωρίς την τελεία, ή και απλά με ολόκληρη τη λέξη κατάληξη.

#43
soulto

1.Είμαι στον υπό ανάρτηση ορισμο, στη θέση για ετικέτες.
2. γραφω κατάληξη
3. ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ώστε να διαλέξω πχ την κατάληξη -α (θηλυκά).

βτς, αιτούμαι την προσθήκη κατάληξης σε -ούρα, 8ενχ.

#44
titos

Αύξησα τον αριθμό των ετικετών που εμφανίζονται στην καταχώριση νέου ορισμού.

Τα # και ## στην αρχή γραμμής μετατρέπουν τη γραμμή σε Header, όπως προκύπτει κι απ' το αντίστοιχο κουμπί στα εργαλεία :)

#45
soulto

Ευχαριστώ Τίτο
Το ιδανικό θα ήταν (δεν ξέρω αν είναι δύσκολο) όπως στο παράδειγμα, να φαίνονται ΟΛΕΣ οι ετικέτες τη στιγμή που θέλεις να τις διαλέξεις, δηλαδή σε νέο ορισμό.
Δηλαδή, εκεί που γράφει London, να φαίνονται ΟΛΕΣ οι κατηγορίες (ανεξαρτητα με ποσες ετικετες εχουν), κι εκει που λέει Going to, να έχει τις επιμερους ετικέτες.

ευχαριστώ και πάλι

παράδειγμα

#46
soulto

Ζήτω! Τί ωραίες που είναι οι ετικέτες με τις καταλήξεις κι εκεί που τις θέλεις. Μπράβο!

Και νέο αίτημα, για ετικέτα με κατάληξη -ιάρης. (υπάρχουν 91 ορισμοί σε -ιάρης)

#47
soulto

κι άλλη μια σε -αρία, πλιιζ...

#48
titos

Μήπως -άρης αντί για -ιάρης;

Επίσης προτείνω και -τζης. Αλλά καλύτερα να τα λέμε εδώ για να μη χάσουμε τη μπάλα :)

#49
soulto

Κάτι άλλο τώρα, μ' όλο το θάρρος.

Προτείνω παντού, (δηλ. σε ορισμούς, σχόλια κλπ), να υπάρχει ορατή διαφορά μεταξύ λέξεων ή φράσεων,
ι) που παραπέμπουν σε ορισμούς του σλανγκρ, και
ιι) λέξεων ή φράσεων που παραπέμπουν σε εξωτερικούς συνδέσμους.

Η διαφορά αυτή θα μπορούσε πχ να επιτευχθεί με άλλη γραμματοσειρά, ή άλλο χρώμα και θα βοηθούσε τον αναγνώστη των κειμένων να αντιλαμβάνεται αμέσως, ποιες απ' τις (τώρα) μπλε λεξούλες είναι του σλανγκρ και ποιες χρησιμεύουν για τεκμηρίωση (ώστε να τις πατήσει, αν το επιθυμεί).

#50
titos

Το είχαμε δοκιμάσει αυτό πριν τη δημοσίευση της νέας πλατφόρμας, αλλά επειδή έγινε τσίρκο η φάση (ειδικά σε κάποιους ορισμούς με πολλά λινκς), κι επειδή το πού οδηγεί ένα λινκ μπορείς να το δεις (συνήθως κάτω-αριστερά) χωρίς να το πατήσεις, βάζοντας το ποντίκι πάνω του, επιλέξαμε την ομοιόμορφη εμφάνισή τους. :)

#51
soulto

ουπς, ομολογώ οτι αυτό με το ποντίκι δεν το ήξερα

#52
σφυρίζων

Το λεπόν, όταν ποστάρουμε πάνω από ένα παράδειγμα μαζί καλό θα ήταν να γράφει ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ και όχι ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ :-)

Σκαθάρι αλέρτ!

#53
vikar

Σωστός, και μένα με χαλάει αυτό το πράμα. Δευτερεύον βέβαια, αλλα με χαλάει. Απ' την άλλη, αν έχει ο ορισμός μόνο ένα παράδειγμα πάλι θα με χαλάει...

Ίσως απλά να διώχναμε -έτσι απλά- το «ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ»; δηλαδή να μή γράφαμε τίποτα, και να υπήρχε μόνο το μπλεδάκι;

Ένα άλλο: το τέμπλεϊτ του παραδείγματος είναι αυτήν τη στιγμή αυτό:

% Παράδειγμα εδώ

Να το κάναμε καλύτερα

% Παράδειγμα εδώ
%
% <cite>Πηγή εδώ</cite>

(κλέβοντας ουσιαστικά το τέμπλεϊτ για την «παράθεση»); Θα βοηθούσε οπτικά πάρα πολύ τα πράγματα πιστεύω, ενώ στην περίπτωση που το παράδειγμα είναι δικό μας, ντάξει, απλά σβήνουμε το cite.

#54
soulto

Η διαδικασία με την παράθεση δεν είναι τόσο απλή οσο με τα παραδείγματα. Ας μην το δυσκολεψουμε πλιιζ

#55
σφυρίζων

Στο κινητό μου δεν είναι προσβάσιμο το μενού για να βλέπω πιμί κλπ. Μπορεί να είναι και η στραβομάρα μου.

που είναι το μενού, οέο?

#56
titos

Ναι θέλει δουλειά η φορητή έκδοση. Παρακαλώ για την υπομονή σας!

#57
σφυρίζων

#58
σφυρίζων

Άλλο ένα κουφό με την κινητή βερσιόν: το σάη έχει ενσωματώσει το λογότυπο του σαητόστ iefimerida! was?

#59
titos

Αυτό αποκλείεται! Άσε που δεν έχω πειράξει τίποτα εδώ και μέρες.

Κάτι παίζει με τον browser σου, ή τη συσκευή σου, ή...

#60
σφυρίζων

Το προξενειό μάλλον είναι του browser μου, είδα ότι στα bookmarks το σάη είναι δίπλα το iefimerida!

περίεργο